Wednesday, 16 May 2012

11 Question Tag - why not join? :)

   Witajcie moje drogie w to środowe popołudnie. Niestety cholerne przeziębienie znów mnie zcięło z nóg, więc zrobiłam sobie dzień wolny by dojść do siebie. Na dobrą sprawę, to od ponad miesiąca jakoś nie mogę się wykurować, to zapewne przez te angielski zimnice i słoty... Ale tym razem postanowiłam ostro wziąć się za leczenie "z apteczki babuni" :) Kanapki z posiekanym czosnkiem, syrop z cukru i cebuli, miodek z mleczy (domowej roboty), a rano przed jedzeniem ostana przez noc woda z miodem oraz cytryną (wciśniętą dopiero rano)... Jak macie jeszcze jakieś pomysły, śmiało dajcie znać, chętnie skorzystam jeśli działają :) Oprócz wszelkich mikstur z gorącego mleka i dodatków, bo tego nie zniese....
   Więc tak z bardzo strategicznego miejsca, jakim jest łóżeczko, postanowiłam w końcu! odpowiedzieć na jeden tag, którym zostałam oznaczona przez 3 cudowne blogerki - Phlox&Azure (EyeGraffiti) oraz Kasię (Cathe-Elen). Z wiązku z tym, że otrzymałam ten tag w obydwu językach pomyślałam, iż sprawiedliwie będzie jeśli na jednen odpowiem po polsku a na drugi po angielsku :) 
Na pierwszy ogień idzie Cathe-Elen, której bardzo dziękuję za otagowanie :* Zaczynamy :) Zasady:
1. Każda oznaczona osoba musi odpowiedzieć na 11 pytań przyznanych im przez ich "Tagger" i odpowiedzieć na nie na swoim blogu.
2. Następnie wybierasz 11 nowych osób do tagu.
3. Utwórz 11 nowych pytań dla osób oznaczonych w TAGu i napisz je w swoim TAGowym poście.
4. Wymień w swoim poście osoby, które otagowałaś!!
5. Nie oznaczaj ponownie osób, które już są oznakowane.Odpowiedzi:
1. Skąd pomysł na prowadzenie bloga?
Oh, dobre pytanie :) Niedługo będę miała małą rocznicę istnienia mojego bloga, więc takie wspominki dobrze mi zrobią :)
Sam pomysł zrodził się z chęci powrotu do świata makijażowego, jakoże po przeprowadzce do Anglii (4.5 roku temu), miałam sporą przerwę w rozwijaniu swoich artystycznych umiejętności... Ale rok temu powiedziałam sobie "dość!! trzeba w końcu coś z tym zrobić" i słowa wprowadziłam w czyn. Pierwszy post był rozdaniowy, dopiero po kilku tygodniach zabrałam się za prawdziwe pisanie :) Od tego czasu prawie 500 osób jest ze mną, co za niesamowite uczucie!

2. Jaki najgorszy kosmetyk do tej pory testowałaś?
Oh, było ich kilka... Ostatnio na przykład mam wielkiego pecha z tuszami do rzęs, testowałam jeden z Soup&Glory "Thick&Fast" - masakra! Użyłam raz i rzuciłam w kąt, nigdy więcej! Niecierpie takich suchych tuszy, które nic a nic nie robią z moimi rzęsami.... 

3. Twoja najzabawniejsza historia?
Hm... zatanówmy się... Cóż, chyba tą sprzed dwóch tygodni mogę do takich zaliczyć :) Otóż jak już Wam wspominałam, spotkałam w MAC-u Nicole Chapman (już samo to było dość śmieszne...), która na dobrą sprawę "wysłała" mnie na niespodziewaną rozmowę o pracę - w ten sam dzień :) I cóż mogę wam powiedzieć, teraz pracuję dla studia fotograficznego, o którym właśnie Nikni mi powiedziała - czy to nie zabawne? :) Zawdzięczam jej pracę :)


4. Jaki był najgorszy dzień/moment Twojego życia?
Ostatnie kilka miesięcy to dla mnie prawidziwy roller-coaster emocjonalny... Jedne z najgorszych chwil życia przeżywałam na początku tego roku, kiedy to miałam zdiagnozowaną depresję... Teraz patrze na ten czas jak na dobrą lekcję - nigdy nie pozwól by mówiono ci, że nie jesteś niczego warta!! Dzięki ukochanemu oraz cudownym przyjaciołom udało mi się uporać z "czarną dziurą" i teraz mogę cieszyć się sukcesami :)

5. Co sądzisz o modnej w tym sezonie fryzurze ombre?
Moim zdaniem pomysł jest super, ale to zależy od jego wykonania :) Kiedy sobie przypomnę, jak farbowałam włosy co 3 tygodnie, to sobie myślę - czemu wtedy właśnie nie było to modne? Może teraz nadal bym cieszyła się taką długością włosów, z której niestety byłam zmuszona zrezygnować po ściągnięciu koloru, eh... Jestem na tak! :)

6. Czy lubisz/używasz pękających lakierów?
Ja tak naprawdę rzadko w ogóle maluję paznokcie, wiem - wstyd się przyznać. Aktualnie mam różowe, ale tak zwyczajnie. Nie mam cierpliwości do zabawy z paznokciami, szczególnie iz po ich malowaniu na ogół nie mam czasu na czekanie aż mi porządnie wyschną i zaraz coś mi się psuje :( Pękacze tak, ale nie jestem maniaczką :)

7. Które forum kosmetyczne jest Twoim zdaniem najlepsze?
I znów, nie za wiele siedzę na forach, ale jak już to najczęściej odwiedzam wizaż.pl

8. Na punkcie jakiej części Twojego ciała masz bzika?
O lol, dobre pytanie! Oczy. Zdecydowanie lubię swoje oczy :)

9. Jakbyś miała wybrać jeden kolor, w jaki ubierzesz się od stóp do głów, to jaki byś wybrała?
Czarny - bez problemu :) Ale wtedy nie byłabym taką kolorową osóbką jaką staram się być na codzień, hehe... Kobalt - kolejny mega kolorek! Pomarańcz i cegła - uwielbiam! Tak naprawdę to mogłabym się ubrać w wiele, jedynie może nie srebrny i złoty... :)

10. Jakie było Twoje pierwsze hobby?
Malowanie i kolorowanie, pamiętam jak dziś :) I taniec, oj tak!

11. Czy prowadzenie bloga daje Ci radość i satysfakcję?
Zdecydowanie tak! Niestety nie mam ostatnio za wiele czasu by tu bywać codziennie, ale jak już się pojawiam to staram się zawsze zrobić coś ciekawego. Wiem, że lubicie moje makijaże i w tym się i tak czuję najpewniej, ale myślę o zwiększeniu ilości recenzji (co mi zawsze przychodzi z trudem, hehe).
Największą radość i satysfakcję przynosi mi wasz odzew, te wszystkie ciepłe słowa jakimi mnie raczycie! Wy też przyczyniłyście się w ogromnym stopniu do "regeneracji mojej duszy" i baaaardzo Wam za to dziękuję :* Jestem szczęściarą mając tyle przyjaciół :*:*:*:*


*****
   Hello and welcome in this Wednesday afternoon. Unfortunately stupid cold knock me out of my feet yet again, so I decided to take a day off to sort myself out properly. Actually I'm not very well for more than a month, I blame this typical English weather - cold and wet. But this time I've striked the germs with very old methods, maybe they'll help: bread and garlic, natural onion and sugar syrup, home made honey (I think it was done with flowers of sow-thistle, very healthy) and other mixtures. If you had any idea what else could I try it will be very much appreciated :) - well apart from stuff like hot milk + extras, I can't handle that...
   So today while sitting in a very strategic place - my bed, I decided to reply to a TAG I received from 3 lovely bloggers Phlox&Azure (EyeGraffiti) and Kasię (Cathe-Elen). Because I got this tag in both languages, it made sense to reply for one in Polish and one in English, without repeating myself :) Now it's time to answer the questions from adorable EyeGraffiti Girls! Here we go....


Rules:

1. Each tagged person must answer the 11 questions given to them by their "tagger" and post it on their blog
2. Then, choose 11 new people to tag and link them in your post.
3. Create 11 new questions for the people you tag to answer
4. Go to their page and tell them they've been tagged!
5. Do not tag back the person who has already tagged you.

Here is what we would like to know:
1. If you could be a mutant, what mutant power would you have?
Hehe, I love this question! I used to watch quite a lot of Marvel comics and even more - movies :) If I were a mutant, I wish to be able to make people happy, make them feel loved and beautiful so they could appreciate more what life gives them...

2. Lipstick on the eyes, or eyeshadow on the lips?
Well, I must admit I have never tried the first option so I definitely go with the second :) I actually really like to put on my lips whatever color I wish and eye shadows work great!

3. Which song is the ultimate best song with lyrics, music and artist included?
The first thing popped into my head was "In the end" by Linking Park... I'm aware that not everybody likes this kind of music, but this song is with me for at least 10 years and I still love it :) The band is great (well, now less than before), music make me shiver and lyrics... are simply timeless :) 

4. Do you feel uncomfortable having someone else doing your make up?
Yes, but this comes from the trust... If I know the person and her abilities, I do not have a problem with that :) A bit ago a friend of mine played a little bit with my face and she done a really good job! So it depends really....

5. Which celebrity would you like to do a total make over on, and why?
Jessica Alba and Charlize Theron, because they are simply ultimate beauties for me :) I just wish to get a chance to do makeup on them, I would be over the moon! :)

6. Which make up trend is getting no where near your face?
Hm... Tricky one. I usually follow my own instincts - not trends, but I do take some inspirations. I think I wouldn't really do a totally black smokey on almost half of my face (like a panda sort of thing) offered by some fashion houses before :)

7. What's your magic trick to get the perfect looking complexion?
Good foundation is a key to flawless looking skin. I use Revlon Color Stay because it gives me that nice coverage and natural matte finish. After the foundation I always use a concealer for my under eye circles, highlighter to emphasise cheek bones and compact powder to matte my T zone. Now I'm good to go :)

8. Colour your hair like the rainbow or shave it all off?
Definitely color my hair like the rainbow :)

9. Best liquid or gel eyeliner you've ever laid your hands on?
I quite like that one from ELF, after almost a year I still can use it without a problem, plus the black is really black :) Now I'm testing Backtrack from MAC and I'm happy with it too :)

10. What brand do you own most of your make up from and why?
In general I don't stick to one brand, as I like to try out some new goodies :) But at the moment I own quite a few ELF products, because they have very good quality in amazingly affordable prices :)

11. If you could change one thing in your life, what would it be?
I would live closer to my family, as unfortunately for now I visit loved ones only once per year... It's really hard to "fight against the wind" without a proper support from your family.


Teraz moja kolej by zadać pytania i otagować kolejne osóbki :)

1. Lubisz próbować nowe rzeczy czy wolisz pozostać przy tych sprawdzonych? Dlaczego?
2. Jaki jest twój wymarzony produkt, na którym chciałabyś położyć swoje rączki?
3. Wolisz malować się neutralnie, kolorowo czy totalnie szaleńczo? A jaki styl lubisz oglądać u inncyh?
4. Krótko ostrzyżone włoski czy bardzo długie i strąkowate (w sensie zniszczone)?
5. Gdzie chciałabyś spędzić całe swoje życie: w ogromnym i hałaśliwym mieście, czy na malutkiej i cichej wsi?
6. Jakie są twoje najmocniejsze atuty, w wyglądzie i osobowości?
7. Co wolisz - pracować z modelką czy jako modelka?
8. Co byś zrobiła gdybyś wygrała $10.000 na loterii?
9. Jakie jest twoje wymarzone miejsce na letnie wakacje?
10. W którą stronę byś poszła: więcej ale tanich produktów czy kilka ale tych z wyższej półki?
11. Czy czujesz się atrakcyjną o poranku i jak sobie dodajesz pewności siebie?

*****
Now is my turn to ask questions and tag some more bloggers :)

1. Do you like to try new things or prefer to stick with what you know? Why?
2. What is your dream makeup product you wish to put your hands on and why?
3. Do you prefer to wear neutral, colourful or totally crazy looks? And which one you like to see the most on others?
4. Short hair cut or very long but damaged looking hair?
5. Where would you like to spend the whole life: massive and noisy city or quiet and small village?
6. What are your strongest points, in your appearance and personality?
7. What do you prefer - work with a model or be a model?
8. What would you do if you won $10.000 on a lottery?
9. What is your dream summer holiday place?
10. Which way would you go: more but cheep products or few but hight end ones?
11. Do you feel attractive in a morning and how do you burst your confidence?

Chciałabym aby do zabawy dołączyły:

I would like to invite to this game:

Hazel Eyed (1 extra ;)


************************************************************13 comments:

Gosia (beautyfascination) said...

Dziekuje za otagowanie i zycze powrotu do zdrowia! Plus, widzialam ze zostalas wyrozniona w konkrusie makijazowym :) ode mnie masz pierwsze miejsce, bez wlazenia w tyleczek, ale tak od serca:)

Gosia (beautyfascination) said...

Wiem, ze o gustach sie nie dyskutuje, ale od pierwszego momentu kiedy zobaczylam Twoja prace, mowe mi odjelo :) Az ja nawet u siebie na blogu opisywalam w postowym love z zachwytu:)

a tak z ciekawosci, jaka byla Nicole Chapman?

monica said...

po pierwsze gratuluje wyroznienia chociaz uwazam ze powinna s miec miejsce 1 ;] po drugie z depresja zyje si eciezko ale wazne by sie nie dac by robic wszystko na przekor! czasami sie zastanawiam czy ja nie mam jakis sklonnosci deperesyjnych.... swietny sposob znalazlas swietna prace:)szczerze zazdroszcze...ja nie moge znalezc pracy...zreszta nie wiem czy podolam w moim zawodzie czy tego chce strasznie duzo stresu nerwow mnie to kosztuje...ehh i to wlasnie wpedza mnei w takei stany depresyjne.....opowiedz co so nowej pracy:)

Valentina Coco said...

Beautiful pics!!!i'm following you!!!if you like mine, do the same!!
WWW.ZAGUFASHION.COM
ZAGU FACEBOOK PAGE
bloglovin follower

Agnieszka Sklorz said...

Witam w klubie depresowiczow :P I podzielam twój przekaz!!! Nigdy więcej nie pozwolę by wmawiano mi ze jestem nic niewarta :D

Chiara Lanero said...

Hey, I just found your blog!! :)
Hope you'll have time to visit my blog and follow if you like!!
Kisses,
Chiara

Books in my bags

Marti said...

gratuluje już prawie roczku :) Twoje prace są nieziemskie.. tyle powiem :)

Elwira Elwira said...

Świetny masz blog wiesz?:) Na pewno będę tu częściej zaglądać :) PS.Obserwujemy ? ? Buziaki:*:*

Alina said...

Syrop: cytryna, imbir, cukier. Kiedyś mnie uratował :). Zostawiłam imbir pokrojony w kostkę i zalany sokiem wyciśniętym z cytryny oraz zasypany grubą warstwą cukru na noc, a rano wypiłam (czy też zjadłam). Do wieczora mi się poprawiło :).

denzee said...

fajny blog :) zaciekawiło mnie :)
zapraszam do mnie :) może poobserwujemy ?:*

emi said...

melduję wykonanie zadania :)

Anonymous said...

Uczyniłam swoją powinność :)

Angela said...

W takim razie zdrówka :)

Post a Comment

Dziekuje za komentarze, wszystkie czytam i zachowuje w pamieci i sercu..
Na wszelkie pytania odpowiem pod zostawionym komentarzem, więc nie zapomnij tu wrócić :)
Uprzemie proszę o nie zostawianie komentarzy typu, Obserwujemy? - Jeśli mój blog naprawdę ci się spodoba, zostaniesz ze mną z chęci...

*** *** *** *** *** *** *** *** *** ***
Thanks for your comments, I read them all and keep them in my memory and my heart..
If you asked me a question - the answer you will find under your comment, so don't forget to come back here :)
I will ask you for not leaving comments like, Shall we follow each other - If you really liked my blog you would stay here anyway...

Powered by Blogger.

© 2011 ArtLook4U , AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena